Linhartovy

Linhartovy (německy Geppersdorf, polsky Linhartowice) je vesnice, část města Město Albrechtice v okrese Bruntál. Nachází se asi 4 km na jihovýchod od Města Albrechtic na řece Opavici. Prochází zde silnice I/57. Linhartovy je také název katastrálního území o rozloze 5,32 km

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1377.[3] V roce 1742 byla vesnice rozdělena mezi Rakousko a Prusko. Rakouská část je dnes v Česku. Pruská část je dnes sołectwo (ves) Lenarcice ve gmině Głubczyce v Polsku.

 

Zdroj:  wikipedie.cz

 

Zámek Linhartovi

 

Zámek Linhartovy naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo. Za dobu svojí existence několikrát zchátral, aby byl v současnosti postupně rekonstruován. Na linhartovském zámku se nachází stálá expozice šicích a pletacích strojů, vzácná keramika pana Jana Kutálka, expozice křesťanství, citer, expozice historie četnictva, galerie harmonií a především také galerie žáků z výtvarné dílny v Městě Albrechticích. V prostorách zámku se konají koncerty, vernisáže, tradiční velikonoční a vánoční jarmarky, letní zábavné akce pro děti, jako je například pasování dětí mateřské školy na prvňáčky a noční prohlídka zámku zakončená velkolepým ohňostrojem. V areálu zámku je také možnost prohlídky zámeckého parku včetně památného dubu z konce 13. století. Na zámku lze zakoupit i suvenýry a pohlednice.

Zdro:jeseniky.net

Odkaz na webovou stránku

 

Vznasedlo160x60

Mapa

 

 Kontakt:

 Jaroslav Hrubý

Zámek Linhartovy

Linhartovy 36

79395 Město Albrechtice

Telefon: +420 554652241

Mobil: +420 728323270

E-mail: hruby@zsma.cz

 

Zdro:jeseniky.net

Odkaz na webovou stránku