Slavní rodák Alfred Brendel

 

  Alfred Brendel se narodil 5.ledna z 1931 v Loučné nad Desnou (něm Vízmberk),  v rodině, které nesouvisí s hudbou. Když mu bylo šest, přestěhoval do Záhřebu a později v Grazu , kde žil po většinu druhé světové války . Ke konci, když mi bylo 14 let, byl poslán do Jugoslávie kopat zákopy . Nicméně, to trpěl zmrazení a musel být převezen do nemocnice. Během jeho dětství, on občas dostávat lekce klavíru , ale neformálně.

Po válce, Brendel skládá několik kousků hudby a pokračoval hrát na klavír a věnovat se malířství . Nicméně, on nikdy přijal formální klavírní lekce, a ačkoli on navštěvoval třídy s Edwin Fischer a Eduard Steuermann , je do značné míry samouk .

Brendel dával jeho první klavírní recitál ve Štýrském Hradci, když mu bylo 17. Zavolal úniku v literatuře pro klavír " , který zahrnoval úniky z Johanna Sebastiana Bacha , Johannese Brahmse a Ference Liszta , stejně jako některé svých skladeb. 's 1949 získal čtvrté místo v klavírní soutěži Ferruccio Busoni v Bolzanu , Itálie , a přestěhoval se do Vídně následující rok. bylo 21 let, když nahrál své první album s Klavírní koncert č. 5 podle Sergeje Prokofjeva . byla série nahrávek, včetně tří kompletních klavírních sonát Ludwiga van Beethovena (jeden pro záznamy Vox a dva pro Philips Records). byl první umělec dokončit nahrávání klavíru Beethoven sám.  On také zaznamenal díla Franze Liszta , Brahmse (včetně koncertů), Robert Schumann a Franze Schuberta . Na rozdíl od téměř všech klasických pianistů, učinila jen velmi málo nahrávky děl Chopina , kromě Poláků .

Brendel byl často zaznamenán u Vox společnosti, včetně jeho první Beethovenových sonát connunt ale dostal velkou nahrávací smlouvu výhradně v 1970 , neschopný k výkonu práce mimo Rakousko . Jeho zlom přišel po odůvodnění děl Beethovena na Queen Elizabeth Hall v Londýně , den po tři hlavní gramofonové poraďte se se svým agentem. Pak se přestěhoval do Hampstead (Camden) , Londýn, kde sídlí dodnes.  Od roku 1970, Brendel byl zaznamenán u Philips Classics Records.

Brendel byl ženatý dvakrát. Jeho první manželství, od 1960 k 1972 , on byl s Iris Heymann-Gonzalo, s kým on měl dceru jménem Doris. V roce 1975 se oženil s Irene Brendel Semler, s níž má tři děti, syna, Adrian, který je violoncellista , a dvě dcery, Katharina a Sophie.  V roce 1989 byl jmenován dvorním velitelem Řád britského impéria .

Zdroj.  Wikipedia