Loučná nad Desnou

 

Loučná nad Desnou je podhorská obec vyhledávaná turisty jak v letním tak i v zimním období. Obec najdeme v údolí řeky Desná, pod vrcholkem Mravenečníku ( 1342 m.n.m.) a severovýchodním směrem od města Šumperk. Loučná se až do roku 1948 nazývala Vízmberk. K obci bylo připojeno několik okolních osad a malých obcí a to Filipová, Kociánov, Kouty nad Desnou, Přemyslov a Rejhotice a společně mají 1890 obyvatel. 

Obcí  Loučná nad Desnou prochází silnice vedoucí ze Šumperku přes Červenohorské sedlo do Jeseníku. V okolí obce je vyhledávaný lyžařský areál s řadou běžeckých a sjezdových tratí. U východního okraje Koutů nad Desnou je zajímavá turistická atrakce a to horské minikáry. V osadě Kociánov je malý rybník využívaný k rybolovu a nedaleko od něj je paintballové hřiště. Východním směrem od Loučné je technická zajímavost a to přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně. 

Čerpali jsme   na odkazu https://www.loucna-nad-desnou.cz/  https://www.turistika.cz na této stránce nadejte foto galérii autora těchto stránek. 

Meteoradar