Běžecká stopa okolo Andělské hory

 

Doporučujeme běžecké tratě v okolí Suché Rudné a Andělské Hory. "Ostatní běžecké trasy východní Jseníky

 

Oblast Vrbna pod Pradědem nabízí 53 km upravovaných tréninkových a turistických tratí pod Vysokou horou ve směru na Annaberg, Suchou Rudnou a Hvězdu. Trasy jsou řádně značeny turistickým i místním značením.

 

Ve Vrbně je nástup na tratě z parkoviště u vleku na Žižkově ulici, kde je umístěna informační tabule. Další informace je u vjezdu do lesa nad vlekem. V Andělské Hoře je možné připojit se na trasu u kostela na Annaenském vrchu.

 

Tratě se upravují rolbou a 3 sněžnými skútry minimálně 1× týdně vždy v pátek. V případě sněžení se upravují denně. Údržba běžkařských tratí a okruhů je podporována grantem Moravskoslezského kraje a provádí ji Sportovní Gymnázium Vrbno pod Pradědem.

 

Běžěcké trasy

Trasa z Andělské Hory do Suché Rudné – Nástup na červenou značku u kostelana Annanském vrchu, u Annenské myslivny odbočte na žlutou na Malou hvězdu, z Malé hvězdy po modré dolů k Suché Rudné. Trasa dále pokračuje do Malé morávky.

Trasa z Andělské Hory do Vrbna pod Pradědem – Nástup na červenou značku u kostela na Annenském vrchu, okolo Annanské myslivny rovně až k lyžařskému areálu ve Vrbně pod pradědem.Dále je moné pokračovat po modré značce Ludvíkovem na Malou hvězdu a dále až do Karlovy studánky.

Trasa z Andělské Hory na Hvězdu – Nástup na červenou značku u kostela na Annenském vrchu,U Annanské myslivny odbočit na žlutou značku, po žluté až na Hvězdu. Dále je možné pokračovat po modré do Karlovy studánky a Vrbna pod Pradědem.

Okruh u Annenské myslivny – Nástup na červenou značku u kostelana Annanském vrchu, u Annenské myslivny odbočte na žlutou, asi po dvou km do prava na červenou a zpět k myslivně.

Okruhy na loukách v Suché Rudné – Nástup v lyžařském areálu v Suché Rudné, tam již uvidíte na loukách upravené běžecké stopy směrem na Malou Morávku.

Zdroj:annaberk.cz